‘Ak Parti’nin yerine geçebilecek partiyiz’

‘Ak Parti’nin yerine geçebilecek partiyiz’

İYİ Parti TBMM Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, yerel seçimin Kasım 2018’de yapılması halinde, “sol oylara da talip olduklarını” belirterek, “İYİ Parti, merkez oylara talip. Herkesten oy almak istiyoruz” dedi. 24 Haziran’daki genel seçimde daha fazla oy alma iddiasında olduklarını ancak kendilerini tarif imkanı bulamadıklarını söyleyen Ağıralioğlu, “Partimizi görünür hale getireceğiz. Ak Parti’nin yerine siyasal olarak geçebilme potansiyeli olan tek partiyiz şu anda. Solu tecrit edeceğiz anlamına gelmiyor. Bizim solda da oy geçişkenliğimiz var” diye konuştu.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener başkanlığında 20-22 Temmuz’da Afyon’da yapılacak kampta, “İYİ Parti’nin ortaya koyduğu siyasal vizyon ile genel seçimde aldığı oy oranının muhasebe” edileceğini kaydeden Ağıralioğlu, Milliyet’e yaptığı açıklamada özetle şunları kaydetti:

HAZIRLIKSIZ YAKALANDIK: Biz, demokrasinin işler olduğu, adaletin hakim olduğu, siyasetin dilinin zarif olduğu, birbirimize oy vermiyor olsak bile haklarımızı muhafaza ettiğimiz, ehliyetin, liyakatın olduğu bir Türkiye tasavvur ediyoruz. Seçime çok hazırlıksız yakalandık. Kendimizi tarif imkanı bulamadık. Ne olduğumuzu değil de ne olmadığımızı anlatmak zorunda bıraktılar bizi.

OY GEÇİŞKENLİĞİ: İyi yönetim iradesi ortaya koyacağız, vizyonumuzu belirleyeceğiz. Vizyonumuz, ilkelerimizle bize siyaset alanı açacak. O alanda biz ilkelerimizle yürümeyi tercih edeceğiz. Partimizi yerelde tüm şubeleriyle görünür hale getireceğiz. CHP çok iddialı olmasına rağmen, bu oy bandında kaldığına göre İYİ Parti Türkiye’de Ak Parti’nin yerine siyasal olarak geçebilme potansiyeli olan tek parti şu anda. Bu avansı aldık. Şimdi dersimize çalışacağız.

MERKEZ OY: Büyük oy havzamızı Ak Parti, MHP, sağ blok içinde bulacağız. Solu tecrit edeceğiz anlamına gelmiyor. Bizim solda da oy geçişkenliğimiz var. Herkesten oy almak istiyoruz. İYİ Parti, merkez oylara talip.

(Milliyet)

Diğer Haberler