İyi Partili Yavuz Ağıralioğlu: HDP, PKK'ya savaş açmak zorundadır

İyi Partili Yavuz Ağıralioğlu: HDP, PKK'ya savaş açmak zorundadır

İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu, HDP'nin kapatılması için açılan davaya ilişkin olarak, "HDP, PKK'ya savaş açmak zorundadır. Açmadığı müddetçe, terörün gölgesinde kalıp, meşruiyet alanını kendi kendine kapatacaktır" dedi.

Partisinin İnegöl İlçe Teşkilatı'nın kongresine katılan İyi Parti Genel Başkan Yardımcısı Ağıralioğlu, Yargıtay Cumhuriyet Başsavcısı Bekir Şahin'nin HDP'nin kapatılması istemiyle Anayasa Mahkemesi'nde açtığı davayla ilgili olarak şu ifadeleri kullandı:

"Türkiye'nin 1984 yılından beri terörle ilgili gündemi var. Türkiye'nin iç istikrarını bozma organizasyonuna dönmüş bir cinayet şebekesinin zaman zaman siyaseti de enfekte ettiği, lekelediği durumlar var. Türkiye bir hukuk ülkesi. Bu topraklarda bin yıldır duruyoruz. Başımıza binbir türlü olaylar geldi bu topraklarda, yıkılmadık. Bugün de teröre yıkılmayacağız. Bugün de ülkemizin medeni ülkeler arasındaki müstesna yerini, demokrasisinin kuvvetini, kıymetini, hukukun üstünlüğüne dayalı iddiasını, iradesini gölgelemeden problemleri çözebilme kabiliyeti göstermeliyiz. Türkiye'nin pek çok sorunu var, bizim İyi Parti olarak gördüğümüz en büyük sorun; Türkiye'nin problem çözme kabiliyeti olan iradesinden haberi yok. Uzun zamandır Türkiye problem çözebilme kabiliyeti olan bir irade ile buluşamıyor. Pek çok zamandır problemler çözülemiyor. Adaletinden emin olunan ülkeyi organize etmek durumundayız."

(T24)

Diğer Haberler