'Mecliste hiç kimse terör seviciliği yapamaz'

'Mecliste hiç kimse terör seviciliği yapamaz'

İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, Mecliste hiç kimsenin terör seviciliği yapamayacağını ifade ederek, "Her türlü fikir müzakere edilebilir, katil övücülüğü yapılamaz. Çocuklarımızın üstünde alçakça tepinen insanların, bu Meclisin aziz kürsüsü altında 'sayın' ifadeleriyle anılmasına razı olamayız. Her türlü fikir serbest olsun, terör seviciliği yasak olsun." dedi.

Cumhurbaşkanlığı, TBMM, Kamu Denetçiliği Kurumu, Anayasa Mahkemesi, Yargıtay, Danıştay, Sayıştay, Hakimler ve Savcılar Kurulu, MİT Başkanlığı, MGK Genel Sekreterliği, Diyanet İşleri, İletişim, Savunma Sanayi, Strateji ve Bütçe, Milli Saraylar İdaresi ve Devlet Arşivleri başkanlıklarının 2019 yılı bütçesi üzerinde İYİ Parti Grubu adına yapılan konuşmalarla, TBMM Genel Kurulunda gruplar adına konuşmalar tamamlandı.

İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu, TBMM'nin, millet iradesinin tecelligahı olduğunu, Mecliste ülkenin ihtiyacı her türlü fikrin, demokratik talebin dile getirilmesinin, Meclisin kurucu iradesine de uygun olduğunu kaydetti.

Bunun bir istisnası olduğunu dile getiren Ağıralioğlu, "Bu Mecliste hiç kimse terör seviciliği yapamaz. Bu memlekette bize kanımız, canımız üzerinde bedel ödetmeye kastetmiş cinayet şebekelerinin propagandası asla yapılamaz. Her türlü fikir konuşulabilir, terör seviciliği yapılamaz. Her türlü fikir müzakere edilebilir, bir katil övücülüğü yapılamaz. Çocuklarımızın üstünde alçakça tepinen insanların, bu Meclisin aziz kürsüsü altında 'sayın' ifadeleriyle anılmasına razı olamayız. Her türlü fikir serbest olsun, terör seviciliği yasak olsun." değerlendirmesinde bulundu.

Ağıralioğlu, bütçenin tasarruf bütçesi ve yatırımlardan feragat etme zorunluluğunu gösteren bir bütçe olduğunu savundu. Ağıralioğlu, bütçede sosyal yardımlaşma ayağının büyük olmasının, sosyal devletin bir göstergesi olduğu gibi bozulan denge üzerinde çok zor durumda olanlara bir hayat öpücüğü de olduğunu söyledi.

Elindeki fotoğrafı gösteren Ağıralioğlu, "Şehitlerin evleri böyle olan milletin sarayları olmaz, olamaz. Milletten fedakarlık istemek devlet yönetmek açısından hak ve sorumluluğunuz. Ama bunu kullanırken kendi maaşına yüzde 25 zam yapan devlet başkanı milletinden fedakarlığı zor ister." diye konuştu.

(Anadolu Ajansı)

Diğer Haberler