'O cümleler cahillikten kaynaklanıyor'

'O cümleler cahillikten kaynaklanıyor'

İYİ Partili Yavuz Ağıralioğlu ve CHP'li Engin Altay, AKP Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal'ın Barış Pınarı Harekatı'yla ilgili sözlerine destek veren açıklamalarda bulundu.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal’ın, Barış Pınarı harekâtı nedeniyle Türkiye aleyhtarı uluslararası ve sosyal medyadaki kara propagandaya karşı açıklamalarına CHP ve İYİ Parti’den destek geldi.

Mahir Ünal, “Kahraman ordumuz bu mücadeleyi verirken sosyal medyada da birileri psikolojik harp teknikleri ile Türkiye’nin içine dönük bir propaganda yürütmektedir. Bir vatandaş olarak, hangi siyasi görüşten olursak olalım, tüm vatanseverleri Türkiye Cumhuriyeti ortak paydasında sosyal medyada yürütülen bu küresel propaganda ile mücadeleye davet ediyorum” açıklamasını yapmıştı.

"O CÜMLELER CAHİLLİKTEN KAYNAKLANIYOR"

İYİ Parti Grup Başkanvekili Yavuz Ağıralioğlu kara propagandalara karşı, “ABD Başkanı Trump’ın bir tarih danışmanına ihtiyacı vardır. Biz yüzyıllardır Kürtlerle savaşmıyoruz. Biz, Kürtlerimizle birlikte yüz yıllardır zulme karşı savaşıyoruz. ‘Türkler yüz yıllardır Kürtlerle savaşıyorlar’ cümlelerinin cahillikten kaynaklanan tarafları olmakla beraber, bu bölgede hesaplanan büyük çatışma eşiğinin başlığı olduğunu görüyoruz. Mehmetçik sınır dışında operasyondayken, parti, ittifak vs. yoktur. Gündelik siyasette sesler biraz kısılır. Bütün vatandaşlarımızı, “Al Bayrağın Partisi”ne davet ediyoruz” dedi.

(Yeniçağ)

Diğer Haberler